Kadra

Wykładowcy studiów MBA dla branży IT to specjaliści w swoich dziedzinach, którzy ogromne doświadczenie biznesowe przekładają na pracę ze Studentami. Zajęcia odbywają się w formie warsztatowej, pozwalają na zdobycie wiedzy merytorycznej popartej ogromnym bagażem pracy zawodowej. Dyskusja, wymiana poglądów i doświadczeń jest nieodłącznym elementem każdych zajęć. Małe grupy pozwalają na swobodne zadanie pytań wykładowcy, rozmowę i analizę tematu z punktu widzenia własnych obszarów.


Krzysztof Górlicki –  dziennikarz,  wykładowca akademicki i przedsiębiorca. Od kilkunastu lat prowadzi w TVN24 programy „Dzień na żywo”, „Dzień po dniu” oraz „Polska i Świat”. Redaguje  i przekazuje, często jako pierwszy w Polsce, najważniejsze informacje i komunikaty w kraju.

Pomaga zdobywać kompetencje w zakresie dziennikarstwa, produkcji multimedialnej, wystąpień publicznych, prezentacji i komunikacji w sytuacjach kryzysowych lub ekstremalnie stresogennych.


Anna Kornacka – trenerka biznesu, przesiębiorczyni, propagatorka skutecznej komunikacji. Specjalizuje się w obszarze kompetencji miękkich, szeroko pojętym zarządzaniu. Pracuje z kadrą zarządzającą różnorodnych branż i sektorów. Wykładowczyni akademicka, autorka kilkunastu pozycji poświęconych skutecznej komunikacji i zarządzaniu.

Prezeska Zarządu Związku Pracodawców Pomorza Zachodniego, członkini Rady Głównej Konfederacji Lewiatan, wiceprzewodnicząca Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego Województwa Zachodniopomorskiego. Aktywna w lokalnej jak i ogólnopolskiej działalności społecznej, m.in. prezeska zarządu stowarzyszenia Kobiety dla Szczecina i Regionu, członkini Instytutu Niemiec i Europy Północnej.

W 2009 roku wybrana przez czytelników „Gazety Wyborczej” Polką Roku 2008.


Kamil Wiśniewski – od 2015 Dyrektor Działu Konsultingu Bezpieczeństwa na Europę Środkowo Wschodnią w DXC Technology, wcześniej pracował m.in. dla Hewlett-Packard Enterprise/Hewlett-Packard, Procter & Gamble oraz Mars Incorporated – związany z branżą IT od prawie 20 lat, od ponad 10 lat zajmuje się kwestiami związanymi z szeroko pojętym bezpieczeństwem, m.in. w latach 2008-2009 reprezentował Polskę jako ekspert w pracach Komisji Europejskiej (DG Justice) dotyczących systemów SIS, VIS oraz STESTA; absolwent kierunku Zarządzania Przedsiębiorstwem na Politechnice Warszawskiej


Łukasz Kowalik – ekspert w dziedzinie komunikacji marketingowej, wdrażania innowacji i zarządzania zmianą. Konsultant przy Zarządzie Związku Pracodawców Pomorza Zachodniego, Venture Partner w Simpact.VC, wspierający spółki portfelowe w budowaniu strategii wejścia na rynek międzynarodowy. Współzałożyciel Empirium i Empirium.pl. Przez ponad 18 lat menedżer w Intel Corporation, gdzie zajmował się m.in. przygotowywaniem i wdrażaniem strategii komunikacji marketingowej nowych produktów i programów w Europie i krajach Bliskiego Wschodu i Afryki. Doktor nauk ekonomicznych i adiunkt na Wydziale Zarządzania Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.


Paweł Tkaczyk – jak sam twierdzi – zarabia na życie opowiadaniem historii. Buduje silne marki – pracuje m.in. z Agorą, Grupą Allegro, wieloma mniejszymi firmami. Doradza startupom i innym przedsiębiorstwom – jako mentor np. podczas Startup Weekend czy Startup Fest. Dzieli się wiedzą – piszę blog o budowaniu marki, popełnił trzy książki: „Zakamarki marki”, „Grywalizacja” oraz „Narratologia”. Prowadzi szkolenia z marketingu, brandingu, social media… Kocha literki niemal w każdej – poza Comic Sans – formie.


Wiktor Cwynar posiada tytuł doktora nauk ekonomicznych w zakresie zarządzania nadany przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Założyciel i prezes zarządu firmy Splentum. Obecnie pracuje jako Doradca Prezesa Zarządu, Główny Specjalista ds. Wartości Spółki w Grupie Azoty S.A. Naukowo i dydaktycznie realizuje się w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Jego publikacje naukowe można odnaleźć na portalu Research Gate (https://www.researchgate.net/profile/Wiktor_Cwynar), a pełny profil biznesowy w serwisie LinkedIn (https://www.linkedin.com/in/wiktor-cwynar-phd-42a527b/). Jest przewodniczącym rady nadzorczej GA Polskie Konsorcjum Chemiczne Sp. z o.o. i sekretarzem rady nadzorczej GA Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. Wcześniej sprawował m.in. funkcje rektora Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu oraz Warszawskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej, był członkiem rady nadzorczej CIECH S.A., partnerem w Polskim Funduszu Inwestycji.


Wojciech Stolorz – Absolwent Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi. (2009). Jeszcze na studiach zagrał rolę Konrada oraz Maski w przedstawieniu „Wyzwolenie” (reż. W. Zawodziński) nominowanym do Złotej Maski za najlepsze przedstawienie sezonu 2008/2009.

W latach 2009–2015 był etatowym aktorem Teatru Rozrywki w Chorzowie, gdzie brał udział w większości produkcji tej sceny. Najważniejsze role teatralne wykreował w takich musicalach jak „West Side Story” „Wesołe Kumoszki – Musical” „Skrzypek na Dachu” „Chryzostoma Bulwiecia podróż do Ciemnogrodu” „Położnice szpitala św. Zofii”. Występował też w Gliwickim Teatrze Muzycznym, gdzie zagrał rolę Maxa Detweilera („Dźwięki Muzyki”) oraz w Operze Śląskiej, gdzie wcielił się w postać Pułkownika Pickeringa („My Fair Lady”).

Obecnie mieszka w Warszawie i współpracuje z Teatrem Syrena oraz Teatrem Rampa. Grał również w Teatrze muzycznym Roma, gdzie przez 2 lata wcielał się w postać Pułkownika Hansa w musicalu „Pioloci”

Pracuje też jako aktor dubbingowy i lektor.


Aleksandra Suchorzewska – Doświadczony manager IT, wieloletni doradca dyrektorów IT, dr nauk prawnych specjalizujący się w problematyce bezpieczeństwa danych i systemów informatycznych, cyberterroryzmie.
Senior Manager w Accenture Technology Strategy, specjalizujący się w doradztwie strategicznym , w szczególności w obszarze IT. Posiada unikalne kompletuje łącząc wiedzę prawną z zakresu prawa karnego i bezpieczeństwa informacji z głęboką wiedzą IT.
W trakcie swojej kariery realizowała projekty dotyczące Strategii IT, Architektury Korporacyjnej, transformacji modelu operacyjnego, a zarządzania portfelowego o projektowego z wykorzystaniem metod tradycyjnych jak i zwinnych.
Wykładowca akademicki, autorka publikacji, w tym książki „Ochrona prawna systemów informatycznych wobec zagrożenia cyberterroryzmem”.


Agnieszka Kowaluk – Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale wokalno-aktorskim. Ukończone kursy mistrzowskie u takich profesorów jak: Gerhard Kahry (Austria), Leopold Spitzer (Austria), Tomas Herbut (Szwajcaria), Alison Pearce (Anglia), Andre Orlovitz (Dania), Ryszard Karczykowski, Jolanta Janucik (Polska), Dean Kaelin (USA), John Henny (USA) , Hubert Noe (Austria). Członek Associate międzynarodowej organizacji IVTOM (International Voice Teachers Of Mix) zrzeszającej najlepszych nauczycieli śpiewu na świecie.

Szeroka działalność koncertowa w kraju i zagranicą, w tym: tournee koncertowe po Europie z trzema europejskimi tenorami, występ jako solistki z orkiestrą Sinfonia Varsovia pod dyr. J.Maksymiuka w „Śnie Nocy Letniej“ F. Mendelssohna, cykle koncertów tematycznych o F.Chopinie, Cz. Miłoszu. Koncerty z repertuarem pieśniarskim oraz kantatyjno-oratoryjnym. Współpraca gościnna z Operą Wrocławską, Teatrem Muzycznym w Łodzi, Kieleckim Centrum Kultury.

W pracy pedagogicznej kładzie nacisk na naturalną technikę wokalną, zgodną z fizjologią, umożliwiającą zdrowe, skuteczne i bezproblemowe posługiwanie się głosem. Korzysta z korzeni dobrej, sprawdzonej sztuki wokalnej, czyli czystego bel canto. Pracując z artystami zwraca uwagę aby wykorzystywanie głosu odbywało się naturalnie, lekko, bez napięć i obciążania aparatu głosowego. Będąc w kontakcie z lekarzami foniatrii konsultuje trudne przypadki swoich podopiecznych.


Katarzyna Olszyńska – psycholog biznesu, wykładowca akademicki, trener rozwoju indywidualnego. Absolwentka Marketing and Management polsko-amerykańskiej Uczelni (National-Louis University) oraz Psychologii – Uniwersytetu SWPS. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Polsce i za granicą (USA, Francja). Od 10 lat prowadzi samodzielne projekty mentoringowe oraz szkoleniowo-doradcze. Posiada wieloletnią praktykę menedżerską. Kierowała, z licznymi sukcesami, kilkudziesięcio-osobowym zespołem odpowiedzialnym za realizację planów sprzedażowych, marketingowych oraz celów inwestycyjnych. Specjalizuje się w projektach dedykowanych kadrze menedżerskiej średniego i wyższego szczebla – zwłaszcza w obszarze rozwoju kompetencji miękkich w tym: skutecznego przywództwa (kompetencje liderskie), zarządzania zespołem (psychologia zarządzania) oraz elastycznej komunikacji.


Prof. dr hab. Małgorzata Zaleska – absolwentka Szkoły Głównej Handlowej (SGH) w Warszawie. Autorka ponad 400 pozycji naukowych i popularno-naukowych, przede wszystkim na temat sieci bezpieczeństwa systemu finansowego. Pracę naukową i dydaktyczną od lat łączy z zaangażowaniem w praktyce gospodarczej. Była m.in.: Prezesem Zarządu Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, Członkiem Zarządu International Association of Deposit Insurers, Przewodniczącą Grupy Badawczej European Forum of Deposit Insurers, Członkiem International Relations Committee przy Europejskim Banku Centralnym, Członkiem Economic and Financial Committee przy Radzie UE, Członkiem Zarządu Narodowego Banku Polskiego, Prezesem Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych SA w Warszawie, Przewodniczącą Rady Nadzorczej Towarowej Giełdy Energii oraz Przewodniczącą Rady Nadzorczej Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych.

Obecnie pełni funkcję Dyrektora Instytutu Bankowości SGH oraz Przewodniczącej Komitetu Nauk o Finansach Polskiej Akademii Nauk (PAN). Jest także członkiem korespondentem PAN.


 

Witold M.Orłowski, profesor nauk ekonomicznych, główny doradca ekonomiczny PwC Polska. Członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP.  Były szef zespołu doradców ekonomicznych prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, członek Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie Lechu Kaczyńskim i Rady Gospodarczej Rządu przy premierze Donaldzie Tusku, były przewodniczący Rady Powierniczej Muzeum Narodowego w Warszawie.   Studiował na Uniwersytecie Łódzkim i Uniwersytecie Harvarda.  W latach 1993-97 w Banku Światowym.  W latach 2001-05 szef zespołu doradców ekonomicznych Prezydenta RP.  W przeszłości również doradca Głównego Negocjatora członkostwa Polski w Unii Europejskiej, Specjalny Doradca Komisji Europejskiej, członek Rady Makroekonomicznej Ministra Finansów, doradca wielu organizacji krajowych i międzynarodowych.  Autor 14 książek i 200 publikacji naukowych, popularny komentator ekonomiczny i felietonista głównych polskich gazet.


 

adw. prof. INP PAN dr hab. Paweł Podrecki – Adwokat, Starszy Partner i współzałożyciel kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy. Ekspert prawny z wieloletnim doświadczeniem w zakresie prawa własności intelektualnej, prawa konkurencji, prawa nowych technologii i prawa cywilnego oraz procesowego. Jako pełnomocnik i doradca prawny wspiera zarządy wielu krajowych i zagranicznych przedsiębiorstw prowadzących działalność w Polsce. W kancelarii nadzoruje prace największej i wielokrotnie wyróżnianej Praktyki IP, w tym zespołów: Prawa własności przemysłowej, Prawa autorskiego, Life Sciences, a także zespoły: Prawa konkurencji i ochrony konsumentów, Prawa procesowego i Prawa nieruchomości. Wielokrotnie rekomendowany w polskich i zagranicznych rankingach prawników specjalizujących się w prawie własności intelektualnej oraz prawie konkurencji (m.in. Chambers Europe, Chambers Global, WTR1000, Legal 500, Rzeczpospolita). Praktykę adwokacką łączy z pracą naukową. Jest profesorem Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk, kierownikiem Zakładu Prawa Prywatnego INP PAN oraz Centrum Prawa Nowych Technologii PAN i Studiów Podyplomowych „Prawo Nowych Technologii”.


 

Ignacy Morawski jest głównym ekonomistą Pulsu Biznesu oraz pomysłodawcą projektu i szefem zespołu SpotData. Przez wiele lat pracował w sektorze bankowym (WestLB, Polski Bank Przedsiębiorczości), gdzie pełnił rolę głównego ekonomisty. W latach 2012-16 zdobył wiele wyróżnień w licznych rankingach, zajmując m.in. dwukrotnie miejsce na podium konkursu na najlepszego analityka makroekonomicznego organizowanego przez „Rzeczpospolitą” i Narodowy Bank Polski. W 2017 roku znalazł się na liście New Europe 100, wyróżniającej najbardziej innowacyjne osoby Europy Środkowej, publikowanej przez „Financial Times”. W 2019 r. wyróżniony przez ThinkTank jako jeden z 10 ekonomistów najbardziej słuchanych przez polski biznes. W tym samym roku projekt SpotData, który założył, został nominowany do nagrody GrandPress Digital. Absolwent ekonomii na Uniwersytecie Bocconi w Mediolanie i nauk politycznych na Uniwersytecie Warszawskim.  

 


Renata Podlewska – posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zarządzaniu usługami IT. Specjalizuje się  w zarządzaniu projektami oraz ochronie danych osobowych. Pracuje jako audytor wewnętrzny  oraz zewnętrzny  w zakresie międzynarodowego standardu zarządzania usługami ISO 20000, zarządzania bezpieczeństwem informacji ISO 27001, posiada również akredytacje PCA (Polskie Centrum Akredytacji) w zakresie bezpieczeństwa informacji oraz Inspektor Ochrony Danych. W trakcie swojej kariery realizowała również projekty w zakresie ciągłości działania ISO 22301, zarządzania ryzykiem IT dla korporacji oraz instytucji publicznych. Certyfikowany Inspektor Ochrony Danych, Doświadczony manager IT, Właścicielka firmy XL IT Projekty, Konsultacje, Szkolenia. Wykładowca akademicki. Jest akredytowanym trenerem ITIL® SIAM® VeriSM™ AgileScrum®. Posiada również certyfikaty w zakresie zarządzania Projektami PRINCE2® (Practitioner) oraz Ochrony Danych Osobowych (zgodne z RODO).

 


 

Jakub Bojanowski – menedżer i konsultant z wieloletnim doświadczeniem, specjalizujący się w zarządzaniu ryzykiem technologicznym. Jakub przez ponad 20 lat kierował zespołem audytorów informatycznych w międzynarodowej firmie doradczej Deloitte, świadcząc między innymi usługi z zakresu nadzoru nad procesami IT, zgodności procesów IT z regulacjami branżowymi, cyberbezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego. Jego klientami byli przedstawiciele kadry menedżerskiej wchodzący w skład zarządów i rad nadzorczych największych firm działających na polskim rynku, we wszystkich ważniejszych sektorach gospodarki.